Ar tikrai suprastėja mamų atmintis? O dėmesingumas? Kaip didelis oro užterštumas susijęs su psichikos sveikata? Ar yra motinystės instinktas? O lizdo sukimo sindromas? Kokie pokyčiai vyksta moters smegenyse laukiantis ir po gimdymo?
Jei būtų įdomu išgirsti atsakymus į šiuos klausimus, stabtelk.
Nors vasara jau įsibėgėjo ir nujaučiu, kad daug kam norisi lengvesnių temų, bimbinėjimo, poilsio ir įmerktų kojų į kokį nors vandens telkinį, bet man buvo taip įdomu pakalbėti apie tai, kaip ir kodėl keičiasi mamos smegenys su neurologijos gydytoja rezidente Gabriele Pociuviene, kad nuoširdžiai kviečiu ir Tave nes, tikiu, išgirsi įdomių faktų.
Gabrielę ši tema kaip reikiant įtraukė dar besilaukiant. Šiuo metu ji taip pat yra ir mūsų KNYGŲ KLUBO koordinatorė bei dviejų vaikų mama. Vienas iš jų – keturių mėnesių Beatričė – taip pat dalyvavo pokalbyje, tad nenustebkite išgirdę jos bandymus susikalbėti su mama ir pranešti apie savo poreikius be žodžių.
Pamenu, kažkada, kai Elzė dar, berods, neturėjo nė metukų, buvau tiesiog pagauta nuostabos, k a i p nerealu gebėti susikalbėti su savo vaiku be žodžių ir suprasti (net jei ir ne iš pirmo karto), ko jam šiuo metu reikia, ko jis norėtų, ką bando tau pasakyti. Nuostabu, ar ne? Apie šį mamų gebėjimą kalba ir mokslininkai – moterys tikrai įgyja ypatingų galių tapę mamomis.
Mokslininkai kalba, jog terminą „mommy brain“ reikėtų pradėti vartoti teigiamame kontekste.
Norėtųsi įkvėpti mamas, kad mes iš tiesų labai daug galim, tik reikėtų atlaidžiau į save žiūrėti.
Klausiau jos, kurie iš tų smegenų pokyčių yra tik laikini, o kas stebima ir ilgesniame laikotarpyje? Ar egzistuoja visgi tas motinystės instinktas? O gal būti mamomis išmokstame? O lizdo sukimas – mitas ar tiesa? Ar tikrai suprastėja mūsų atmintis? O dėmesingumas?
Aptarėme, kodėl mamas po gimdymo aplanko melancholija, depresija ir psichozė. Manau, tai labai svarbu išgirsti ne tik prieš laukiantis ar tapus mamomis mums pačioms, bet ir mūsų artimiesiems.
Taip pat išgirsite įdomių mokslinių tyrimų, darytų su gyvūnais, pavyzdžiui, pelėmis, ir kodėl jos, galėdamos rinktis kokainą arba žindyti savo peliukus, visgi renkasi žindymą.
O taip pat – čia kviečiu stabtelėti – Gabrielė, pasiremdama moksliniais tyrimais, priminė, kad tai, kaip save vertiname, daro didžiulę įtaką mūsų gebėjimams iš tiesų. Tad šia proga ir jums, ir sau palinkėsiu galvas aukštyn, daugiau pasitikėjimo savimi ir kuo daugiau gerų žodžių, švelnumo ir meilės sau.
Mudvi su Gabriele labai laukiame jūsų įspūdžių Discord’e! Prie jo prisijungti kviečiamos visos SPOTIFY prenumeratorės. Tau tereikia uždėti varnelę pildant prenumeratos formą, kad sutinki su manimi pasidalinti savo el. pašto adresu. Ir greitu metu pakviesiu Tave į mūsų Discord'o serverį.
Spustelk čia ir klausyk nemokamos pokalbio ištraukos.
Gero klausymo!
Šiltai,
Marija
Comments